RENOWACJA SAMOCHODÓW “YOUNG TIMER & OLD TIMER”

Renowacja samochodów “young timer & old timer”

 

Z roku na rok przybywa miłośników starych pojazdów. Wiele takich maszyn wymaga kompleksowego remontu i renowacji. W naszym serwisie, doskonale wykształcony i doświadczony zespól fachowców, nadaje pojazdom nowe życie. Nasi pracownicy nie mogliby tchnąć drugiego życia w Wasze pojazdy, jeśli nie dysponowaliby, dobrze wyposażonym parkiem, specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Prowadzenie warsztatu specjalizującego się w renowacji pojazdów retro to nie lada sztuka. Często jest to precyzyjna i żmudna praca.

Kompleksowa renowacja samochodu, polega na rozebraniu go na części pierwsze, wypiaskowaniu nadwozia, naprawach blacharskich, regeneracji wszystkich podzespołów, pracach lakierniczych, tapicerskich, a na koniec ponownym montażu i regulacjach. Jest to na tyle szeroki zakres prac, że w większości przypadków pochłania od kilku miesięcy, a nawet lat pracy.

Renowacja samochodu to również zakup niezbędnych części, których często brakuje w normalnych sklepach. Wiele elementów trzeba dorabiać od podstaw. Całościowy koszt renowacji zależy od konkretnego auta, jego złożoności konstrukcyjnej, stanu bazowego i ceny części.

Nasz pomysł na rozszerzenie działalności serwisu o dział odrestaurowywania pojazdów, rozkwitał z pasji do motoryzacji lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kiedy jako uczniowie szkół samochodowych, szlifowaliśmy swoje umiejętności na Mercedesach WDB 123, 124, 126, 129 i 140. Zauważyliśmy, że zainteresowanie zabytkową motoryzacją w Polsce zaczyna się mocno rozwijać, a brakuje wyspecjalizowanych firm, które byłyby w stanie kompleksowo przeprowadzić renowację pojazdów.

W związku z tym, że każde zabytkowe auto jest piękne i zasługuje na przywrócenie mu dawnej świetności, podejmujemy się nowych wyzwań i cieszymy z efektów końcowych renowacji Waszych samochodów.